Info@Yaraimmigration.com

مهاجرت به بریتیش کلمبیا کانادا ، شرایط دریافت اقامت بریتیش کلمبیا ، نحوه مهاجرت به بریتیش کلمبیا

آخرین به روز رسانی در29 اردیبهشت 1398

بریتیش کلمبیا غربی‌ترین استان کانادا و یکی از مورد توجه ترین استان ها برای مهاجرت به کانادا می باشد که در کنار اقیانوس آرام جای دارد. ایالت بریتیش کلمبیا با داشتن مناطق زیبای طبیعی (۶ پارک ملی). بنابر سرشماری سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۴/۸ میلیون نفر را در خود جای داده‌است و بسیاری از ساکنین این استان در منطقه لوئر مین‌لند ساکن هستند. مهاجرت به بریتیش کلمبیا در سالهای اخیر بسیار افزایش پیدا کرده است و بخش قابل تجوی از مهاجرین به کانادا موفق به دریافت اقامت بریتیش کلمیبا شده اند  

مساحت بریتیش کلمبیا به اندازه جمع مساحت کشورهای فرانسه، آلمان و هلند است. ونکوور با داشتن بالغ بر ۲/۵ میلیون نفر جمعیت سومین شهر پرجمعیت کانادا محسوب می‌شود.

سالانه در حدود ۳۵۰۰۰ نفر موفق به  مهاجرت به بریتیش کلمبیا و زندگی در ایالت می‌شوند و در کل مهاجرین بخش مهمی از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند.و مهاجرات به بریتیش کلمبیا نقش مهمی در توسعه استان داشته است درحقیقت یک سوم جمعیت ونکوور خارجی هستند. بیشتر چینی‌های کانادا در این شهر زندگی می‌کنند.[محیط چند فرهنگی و سطح عالی زندگی، این استان را مقصد بیشتر مهاجرت به کانادا کرده‌ است.

بریتیش کلمبیا میزبان بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۰ در شهرهای ونکوور و ویسلر بود.که این خود باعث افزایش مهاجرت به بریتیش کلمبیا کانادا شد.

جمعیت استان بریتیش کلمبیا در حدود ۴/۷ میلیون نفر است و رشد ثابت جمعیت ۵ درصد است. جمعیت بریتیش کلمبیا در سال ۱۹۹۱ در حدود ۳٬۲ میلیون نفر بوده و نرخ زاد و ولد فقط ۱/۴ است که کمترین از متوسط کانادا (۱/۶) است. این بدین معنی است که استان رشد جمعیت خود را در مهاجرت به بریتیش کلمبیا می‌داند. این استان برای استفاده از نیروی کار به شدت به مهاجرت نیاز دارد. به دلیل نزدیکی این استان به اقیانوس آرام و قاره آسیا، بیشتر مهاجرت به بریتیش کلمبیا از سمت آسیا وارد ایلت می‌شوند. تقریباً ۱۰ درصد ساکنان این ایلت چینی هستند. البته جمعیت بسیاری از ژاپنی‌ها، فیلیپینی‌ها و کره‌ای‌ها در بریتیش کلمبیازندگی می‌کنند. همچنین شمار بسیاری از اهالی آسیای جنوبی در جنوب ونکوور و در سوری ساکن هستند. در این استان مجموعه‌ای جالب از تقریباً تمام فرهنگ‌های جهان دیده می‌شود.

مهاجرت به بریتیش کلمبیا کانادا نقش مهمی در شکل‌گیری این استان در گذشته و در اقتصاد آن در حال حاضر دارد. با کاهش آمار زاد و ولد در بریتیش کلمبیا ، مقامات استان رشد جمعیت آتی خود را در مهاجرت به بریتیش کلمبیا می‌بینند. این استان جهت کمک به جذب مهاجر در برنامه انتخاب استانی شرکت دارد که به روند جذب مهاجر و دریافت ویزای بریتیش کلمبیا کانادا سرعت می‌بخشد. افراد می‌توانند در دو روش در این برنامه شرکت کنند: حرفه استراتژیک (متخصصین مورد نیاز در بریتیش کلمبیا) و گروه تجاری (مدیران و سرمایه‌گذاران). این استان مقصد مهاجرانی است که از طریق برنامه نیروی کار خارجی موقت اقدام می‌کنند.

این استان مقصد بسیاری از مهاجرت به کانادا از ایران است. بسیاری از ایرانی-کانادایی‌های بریتیش کلمبیا در ونکوور بزرگ به‌ویژه در ونکوور شمالی، وست ونکوور وترای سیتیز (شامل کوکیتلام، پورت کوکیتلام و پورت مودی) ساکن هستند.و موفق به دریافت اقامت بریتیش کلمبیا کانادا  شده اند 

برخی از مقامات محلی این استان ایرانی هستند. در فروردین ۱۳۹۷ ایالت بریتیش کلمبیا عید نوروز را وارد تقویم رسمی خود کرد.  

بریتیش کلمبیا دارای ۵۱ شهر است که جمعاً جمعیتی معادل ۳٬۰۳۳٬۰۴۶ نفر و به‌طور متوسط جمعیت ۵۹٬۴۷۱ نفر به ازای هر شهر در سرشماری سال ۲۰۱۱ داشته‌است. در این سال بزرگترین و کوچکترین شهرهای بریتیش کلمبیا ونکوورو گرین وود با جمعیت ۶۰۳٬۵۰۲ و ۷۰۸ بوده‌است.بزرگترین شهر از نظر وسعت ابوتسفورد است با مساحت ۳۷۵٫۵۵ مترکیلومربع (۱۴۵٫۰۰ مایل‌مربع) و کوچکترین شهر دانکن یا ۲٫۰۷ مترکیلومربع (۰٫۸۰ مایل‌مربع) هستند.

 در ادامه همین صفحه مطالب متعددی در زمینه مهاجرت به بریتیش کلمبیا وجود داردکه شما را در راه دریافت اقامت بریتیش-کلمبیا یاری مینماید 

مطالب متعددی به مرورو در این صفحه بطور تخصصی به موضوع شرایط مهاجرت به بریتیش کلمبیا و نحوه مهاجرات به بریتیش کلمبیا کانادا خواهند پرداخت.

با ما همراه باشد