Info@Yaraimmigration.com 46016638 -021
دانشگاه مونترآل کانادا

دانشگاه مونترآل یکی از چهار دانشگاه شهر مونترآل است. در این دانشگاه به زبان فرانسوی تدریس می‌شود.

دانشگاه مونترال کانادا یا UDÉM یک دانشگاه دولتی فرانسوی زبان در شهر مونترال استان کبک کشور کانادا می باشد. این دانشگاه دارای 13 دانشکده و 60 دپارتمان و دو مدرسه می باشد. مدرسه مهندسی به نام École Polytechnique و مدرسه بازرگانی به نام  HEC Montréal می باشد. دانشگاه UDÉM بیش از 650 رشته در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی شامل 71 رشته دکتری ارا ئه میدهد.در سال تحصیلی 2014-2015 رتبه جهانی QS این دانشگاه 113 بوده است. این دانشگاه بزرگترین برنامه های تحقیقاتی ایالت کبک و همچنین سه مرکز از بزرگترین برنامه تحقیقاتی در کانادا در مجموع نزدیک به 524 میلیون دلار در 150 مرکز تحقیقاتی حمایت نموده است.

دانشگاه مونترال عضو U15 که مشتمل بر مجموعه از 15 دانشگاه های محقق در کانادا می باشد بوده که مقر آن در  اتاوا و در سال 1991 این گروه تاسیس شده است.

درسال 1943 دانشگاه مونترال کمک به تاسیس آزمایشگاهی کرد که در خصوص توسعه راکتورهای هسته ای و آب سنگین فعالیت میکرد این تحقیقات بخشی از پروژه بزرگ Manhattan Project با هدف توسعه نخستین بمب اتم بوده. همچنین در این آزمایشگاه به تولید نخستین باتری ها اتمیک دنیا پرداخته میشد. تمرکز این آزمایشگاه برروی پروژه هایی در بیرون از ایالات متحده امریکا بوده است.همچنین یکی از دانشمندان کبکی بنام Pierre Demers سری عنصر رادیواکتیو موسوم به Neptunium نیز کشف نمود.

دانشجویان کارشناسی رشته ارتباطلات بخش اعظم دانشجویان این دانشگاه بوده بگونه ای که 74 درصد دانشجویان دانشگاه از بدنه این رشته می باشد.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه مونترآل کانادا برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین‌الملل ۱۴,۶۱۸$

هزینه تحصیل در دانشگاه مونترآل کانادا برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۱۲,۵۵۰$

بزرگ‌ترین دانشگاه فرانسوی زبان در خارج از فرانسه، دانشگاه مونترال است که شهریه نسبتا مناسبی دارد و رشته‌های مهندسی و اقتصاد در آن بسیار مطرح است که البته به زبان فرانسه تدریس می‌شود. یک نکته مهم درباره این دانشگاه این است که فرانسوی‌ها یا شهروندان فرانسوی زبان دیگر کشورها که لیست آنها پیوسته در حال تغییر است، می‌توانند با قیمتی که سایر شهروندان اهل کبک در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، یعنی قیمت بسیار مناسب ۱۵۰۰ دلار در سال در این دانشگاه به تحصیل مشغول شوند. این نکته برای تمام دانشگاه‌های کبک نیز صدق می‌کند. اگر بتوانید در این دانشگاه پذیرش بگیرید و همچنین به زبان فرانسه مسلط باشید، این دانشگاه می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد و همچنین برای اپلای دانشگاه مونترآل کانادا باید به زبان فرانسه مسلط بود.

برای پذیرش از دانشگاه مونترآل کانادا با کارشناسان سازمان مهاجرتی یارا تماس بگیرید.

 

https://www.umontreal.ca/

فرم ارزشیابی رایگان