Info@Yaraimmigration.com

مهاجرت به مانیتوبا،دریافت اقامت مانیتوبا،شرایط اخذ اقامت مانیتوبا

آخرین به روز رسانی در 04 خرداد 1398

مانیتوبا یکی از استان‌های کانادا است و مرکز آن وینیپگ است. 

ایالت منیتوبا یکی از سه ایالت سرسبز کانادا در قلب کشور می‌باشد. جمعیت این استان ۱,۲۰۰,۰۰۰ نفر است.

بزرگترین شهر این استان وی نی پگ (وینیپگ) با ۷۰۶۹۰۰ نفر جمعیت می‌باشد.  دومین شهر بزرگ استان است.

 در سالهای اخیر شمار زیادی مهاجر که قصد مهاجرت به ایالت مانیتوبا را داشتند  جذب مانیتوبا شده و ایالت در تلاش است تا سالانه ۱۰۰۰۰ نفر مهاجر جدید  که قصد مهاجرت به کانادا را دارند جذب ایالت کند.

با توجه به کاهش رشد جمعیت، استان مانیتوبا به دنبال مهاجرت به مانیتوبا از طریق سرمایه گذاری می‌باشد. شهر وینیپگ با حدود ۷۰۰۰۰۰ نفر جمعیت تقریباً نیمی از جمعیت استان را در خود جای داده‌است. مابقی جمعیت در شهرهای کوچک زندگی می‌کنند. به غیر از برندون با ۴۰۰۰۰ نفر جمعیت، دیگر شهرها جمعیتی کمتر از ۱۵۰۰۰ نفر دارند.

به دلیل مهاجرت به مانیتوبا کانادا، فرهنگ این استان کاملاً چند ملیتی است. بیشتر از ۱۰۰ زبان در ایالت مانیتوبا صحبت می‌شود که با توجه به زندگی در کانادا هویت آن‌ها را حفظ می‌کند. در استان منیتوبا از بزرگترین اقوامی که مهاجرت به منیتوبا را انتخاب کرده اند می‌توان به بریتانیایی‌ها، ایرلندی‌ها، اوکراینی‌ها، آلمانها، هلندی‌ها و لهستانی‌ها اشاره کرد. ۱۵ درصد جمعیت استان مانیتوبا را اقوام  تشکیل می‌دهند.

صنایع اصلی این ایالت مانیتوبا معدن، تولید و کشاورزی می‌باشند. حرفهٔ سنتی این استان ماهی‌گیری است. زمین‌های کشاورزی زیادی از گندم، جو، جو صحرایی، آفتاب گردان و پنبه در این استان وجود دارد. با توجه به این منابع، صنایع غذایی در این استان قدرت خوبی دارد. تولید، هوافضا و حمل و نقل از دیگر صنایع این استان می‌باشند.رشد اقتصادی استان ۳ درصد می‌باشد. از آنجایی که این رشد تولیدکننده فرصت‌های شغلی بسیاری است، مقامات استانی در صدد هستند تا مهاجرت به مانیتوبا از طریق کارآفرینی را افزایش دهند. از برنامه‌هایی که برای جذب مهاجرت به منیتوبا از طریق سرمایه گذاری انجام می‌شود می‌توان به کلاس‌های رایگان زبان انگلیسی  و برنامه‌های آموزش کار اشاره کرد.

مهاجرت به مانیتوبا از طریق کارآفرینی موجب شد تا این استان دارای مجموعه‌ای نادر از فرهنگ‌های مختلف باشد. چند فرهنگی بودن که سیاست کانادا محسوب می‌شود در این استان به خوبی دیده می‌شود.

 ایالت منیتوبا کانادا با داشتن مراکز آموزش عالی به محل اصلی توسعه و تحقیق منطقه تبدیل گردیده‌است .به همین دلیل افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های کانادا را دارند برای دریافت ویزای منیتوبا کانادا بیشترین درخواست دریافت میشود.

در این مطلب ما تلاش کردیم تا اطلاعاتی مختصر و مفید در مورد ایالت مانیتوبا کانادا را در اختیار شما قرار دهیم تا افرادی که قصد مهاجرت به منیتوبا کانادا را دارند با اطلاعات کافی اقدام به مهاجرت نمایند.