Info@Yaraimmigration.com

مهاجرت به کبک،دریافت ویزای کبک،هزینه مهاجرت به کبک کانادا

آخرین به روز رسانی در 1 خرداد 1398

ایالت کبک یکی از استان‌های کانادا است. مرکز آن شهر کبک و بزرگ‌ترین شهر آن مونترال است. کبک تنها استان کانادا با جمعیت غالباً فرانسوی زبان و تنها استان این کشور است که تنها زبان رسمی آن در سطح استانی فرانسوی است.

کبک از نظر مساحت بزرگ‌ترین استان کانادا است و استان کبک از نظر جمعیت دومین استان کانادا به‌شمار می‌رود.جمعیت کبک در حدود ۷٬۶۶۹٬۱۰۰ نفر است.

 همچنین کبک به خاطر جنگل های وسیع، تپه های گرد و مسیرهای آبی بی شمارش مشهور است. در حقیقت کبک بیش از 1,000,000 دریاچه و مسیر آبی دارد.

  زبان اصلی و رسمی کبک فرانسه است،استان کبک بخش فرانسه زبان کانادا می‌باشد.۸۳٪ مردم کبک، فرانسه زبان هستند.برای تحصیل در دانشگاه های کانادا در بیشتر ایالت های کانادا زبان انگلیسی زبان اصلی میباشد ولی تمام دانشگاه های کبک زبان فرانسه زبان اصلی میباشد

اقتصاد کبک بسیار صنعتی شده و متنوع است. این ایالت به تنهایی جایگاه سی و هشتمین اقتصاد بزرگ در دنیا را دارد. بخش ساخت و تولید پیشرفته کبک، محصولات بسیار متنوعی برای صادرات تولید می کند که از این دست میتوان به لوازم کنترل ترافیک هوایی، نرم افراز، قطارهای زیر زمینی، هلیکوپتر، دیسک فشرده، تصفیه کننده های هوا و اسباب بازی اشاره کرد. مونترآل، مرکز تجاری ایالت، صنایع رقابتی در زمینه های فضا و هوانوردی، داروسازی، مخابرات، انرژی، حمل و نقل، و مالی را  توسعه داده است. 

میانگین درآمد برای یک خانواده در کبک در حدود 48000 دلار در سال است که بسیار نزدیک به میانگین کل کانادا می باشد. این ایالت، به استاندارد عالی زندگی خود می بالد که باید از هزینه های زندگی ارزان آن تشکر کرد. هزینه زندگی در کبک پایین تر از میانگین کل کانادا می باشد خصوصا در مورد هزینه های مسکن. کبک جایگاه ارزانترین و وسیع ترین سیستم آموزشی در امریکای شمالی است. براساس قانون کانادا تمام شهروندان زیر 20 سال موظف به تحصیل تا پایان دبیرستان بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای می باشند. کبک دارای مدارس ابتدایی و دبیرستان با هزینه عمومی است که به زبان انگلیسی و فرانسه تدریس می کنند. هرچند که طبق مقررات زبان فرانسه کبک، دانش آموزان باید به مدارس فرانسه زبان بروند مگر آنکه خودشان یا والدینشان و یا خواهر و برادرانشان قبلا در مدارس انگلیسی زبان بوده باشند. این قانون بخشی از تلاش برای حفظ زبان فرانسه در کبک ،در میان یک کشور که اکثریت آن انگلیسی زبان هستند، می باشد.

کبک سالانه پذیرای مهاجران بسیار زیادی است که برای کار و یا زندگی تصمیم به مهاجرت به کبک را میگیرند.هزینه مهاجرت به کبک به علت ارزان تر بودن خود ایالت کبک به صرفه تر از سایر استان های کانادا میباشد. مهاجران حدودا 30% از کل جمعیت مونترال را تشکیل می دهد. شهر مونتریال افتخار این را دارد که 120 جامعه ی فرهنگی مختلف که ریشه در قاره های مختلف جهان دارند را در خود جای داده است.

اگر قصد دریافت ویزای کانادا و یا دریافت ویزای کبک را دارید میتوانید با مشاورین و وکیل مهاجرت به کانادا سازمان مهاجرتی یارا در تماس باشید.